AMIL Sp. z o.o.

Kalkulator ciąży

... i jesteś pewna

Suplementy diety

Suplementy diety - to środki spożywcze mające na celu uzupełnienie normalnej diety. Są to skoncentrowane źródła witamin, minerałów lub innych substancji, takich jak:ekstrakty roślinne, błonnik, aminokwasy czy kwasy tłuszczowe. Suplementy diety są wytwarzane i wprowadzane w formie umożliwiającej łatwe dawkowanie, najczęściej w postaci tabletek, kapsułek, proszku czy płynu.

Organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje idealnie zbilansowanej diety, która powinna dostarczyć odpowiednią ilość składników odżywczych, min. witamin i minerałów. W rzeczywistości trudno zapewnić dietę, która pokryje w 100% zapotrzebowanie organizmu, należy więc w inny sposób zmniejszyć ryzyko niedoboru tych składników.

I tu ogromna rola suplementów diety, których zadaniem jest uzupełnienie wybranych składników, co w efekcie skutkuje ogólną poprawą zdrowia, a tym samym zmniejszeniem ryzyka występowania najbardziej rozpowszechnionych chorób.

Suplementy diety, ze względu na swoją olbrzymią rolę prozdrowotną, zalecane są osobom zdrowym w celach profilaktycznych. Natomiast stosowane u osób chorych nie leczą, a jedynie mogą uzupełniać i wspomagać leczenie, jednak ich przyjmowanie zawsze powinno być konsultowane z lekarzem prowadzącym.

Warto również pamiętać, że chociaż suplementy diety nie są lekami, może dojść do ich przedawkowania, dlatego zawsze należy zachować ostrożność i nie przekraczać zalecanych dawek.

Zapoznaj się z naszymi produktami:

Multimag B6 Multimag B6
Zobacz także:

Diagnostytka w domowym zaciszu
Inne aktualności:

- Magnez a zdrowie
- Jeśli planujesz ciążę
- Problemy z poczęciem
- Czy jesteś w ciąży?
- Ciąża krok po kroku
- Zdrowie w ciąży
- Badania w ciąży
- Niechciana ciąża
- Z menopauzą na ty