AMIL Sp. z o.o.

Kalkulator ciąży

... i jesteś pewna

AMIL Test owulacyjny płytkowy

AMIL Test owulacyjny płytkowy

Informacje ogólne

Test owulacyjny AMIL płytkowy w prosty, nieinwazyjny sposób umożliwia określenie najbardziej płodnych dni w cyklu kobiety.

Opakowanie zawiera 5 testów płytkowych. Testy należy wykonywać przez 5 kolejnych dni lub do momentu wykrycia wzrostu LH. Ważne jest aby testy były wykonywane o tej samej porze najlepiej między 10 a 20.


Budowa testu owulacyjnego płytkowego

Wykonanie testu

Kiedy rozpocząć wykonywanie testów.

Do ustalenia dnia, w którym należy wykonać pierwszy test służy poniższa tabela.

Długość cyklu Dzień cyklu,
w którym należy rozpocząć
wykonywanie testów
21 dni 6
22 dni 6
23 dni 7
24 dni 7
25 dni 8
26 dni 9
27 dni 10
28 dni 11
29 dni 12
30 dni 13
31 dni 14
32 dni 15
33 dni 16
34 dni 17
35 dni 18
36 dni 19
37 dni 20
38 dni 21

Przeprowadzenie testu


Przeprowadzenie testu owulacyjnego płytkowego

Interpretacja wyników

wynik negatywny

Wynik negatywny:

Jeżeli pojawi się tylko jedna barwna linia w obszarze kontrolnym (C) lub linia w obszarze testowym (T) jest jaśniejsza od linii kontrolnej (C), oznacza to brak wzrostu LH.

Należy kontynuować wykonywanie testów.

wynik pozytywny

Wynik pozytywny:

Jeżeli pojawią się dwie linie przy czym linia testowa (T) jest taka sama lub ciemniejsza od linii kontrolnej (C), oznacza to, że owulacja powinna nastąpić w ciągu 24-48 godzin.

Jeżeli chcesz zajść w ciążę najlepszy czas do odbycia stosunku jest między 24-48 godzin po wykryciu wzrostu LH.

błędny wynik

Błędny wynik:

Jeżeli w okienku wyniku nie pojawi się żadna barwna linia lub pojawi się tylko jedna linia w obszarze testowym (T), przy braku linii w obszarze kontrolnym (C) - wynik jest nieprawidłowy.

Należy ponownie wykonać test.

Naczęściej zadawane pytania

1. Jak wiarygodny jest test owulacyjny AMIL?

Test owulacyjny AMIL wykazał 99 % wiarygodność w badaniach laboratoryjnych i 96% w badaniach klinicznych. Warunkiem uzyskania pewnego wyniku jest prawidłowe przeprowadzenie testu.

2. Kiedy mogę wykonać test owulacyjny AMIL?

Jeśli ustaliłaś dzień, w którym powinnaś rozpocząć testowanie (patrz załączona tabela) możesz wykonać test o dowolnej porze dnia najlepiej jednak między godziną 10 a 20, ważne jest, aby kolejne testy były przeprowadzane o tej samej porze.

3. Co powinnam zrobić jeśli w okienku wyniku nie pojawi się żadna linia?

Jeżeli w ciągu 5 minut nie pojawi się żadna linia wynik jest nieprawidłowy i test należy powtórzyć.

4. Wykonałam 5 testów i nie zauważyłam wzrostu LH?

Nie u wszystkich kobiet owulacja występuje w środku cyklu, w związku z tym, możesz nie wykryć wzrostu LH po wykonaniu 5 testów. Może to oznaczać, że nie wystąpiła jeszcze owulacja i powinnaś kontynuować wykonywanie testów, aż do momentu wykrycia wzrostu LH.

5. Wykonałam 8 testów i wciąż nie zaobserwowałam wzrostu LH, czy dzieje się coś złego?

Około 90% kobiet z regularnymi cyklami obserwuje wzrost LH po wykonaniu 8-10 testów. Jeśli po wykonaniu 8 testów nie zaobserwowałaś wzrostu LH może to oznaczać, że:

  • nie miałaś owulacji w tym cyklu (cykl bezowulacyjny),
  • owulacja mogła wystąpić zanim zaczęłaś wykonywać testy (cykl krótszy niż zwykle),
  • mogłaś jeszcze nie mieć owulacji (cykl dłuższy niż zwykle).

Jest to zupełnie normalne, że nawet u zdrowej regularnie miesiączkującej kobiety zdarzają się dłuższe i krótsze cykle, a także bezowulacyjne. Możesz kontynuować wykonywanie testów lub ponownie przeprowadzić testy w następnym cyklu.

6. Stosowałam test owulacyjny AMIL przez trzy miesiące, w każdym cyklu zaobserwowałam wzrost LH, współżyłam w czasie płodnych dni, mimo to nadal nie jestem w ciąży?

Należy pamiętać, że poczęcie dziecka może zająć kilka miesięcy nawet zdrowej parze. Istnieje wiele czynników, które uniemożliwiają zajście w ciążę nawet gdy współżyjesz podczas najbardziej płodnych dni. Jeśli po kilku miesiącach nie zajdziesz w ciążę powinnaś skonsultować się z lekarzem specjalistą.

7. Co może zmienić wynik testu owulacyjnego AMIL?

Błędny wynik możesz otrzymać jeżeli:

  • jesteś lub byłaś ostatnio w ciąży,
  • weszłaś w okres menopauzalny,
  • przyjmujesz specjalistyczne leki zawierające hormony (jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące przyjmowanych leków zawsze zapytaj lekarza).

8. Czy tabletki antykoncepcyjne wpływają na wynik testu owulacyjnego AMIL?

Tak. Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie należy stosować testu owulacyjnego. Po odstawieniu tabletek twoje cykle mogą być nieregularne i musi upłynąć trochę czasu zanim powrócą do normy. Powinnaś odczekać aż będziesz miała dwa normalnej długości cykle zanim zaczniesz stosować test owulacyjny AMIL.

9. Jeśli test owulacyjny AMIL identyfikuje najbardziej płodny okres podczas cyklu, dlaczego nie mogę stosować go jako metodę antykoncepcji?

Test owulacyjny AMIL wykrywa wzrost LH 24-36 godzin przed owulacją, natomiast plemniki mogą przeżyć do 72 godzin w drogach rodnych kobiety. W związku z tym może dojść do zapłodnienia komórki jajowej, nawet jeśli współżycie nastąpiło przed wykryciem wzrostu LH.