AMIL Sp. z o.o.

Kalkulator ciąży

... i jesteś pewna

AMIL Test ciążowy strumieniowy

AMIL Test ciążowy strumieniowy

Informacje ogólne

AMIL test ciążowy strumieniowy służy do wczesnego zdiagnozowania ciąży, przeznaczony jest do samodzielnego wykonania w domu i daje możliwość uzyskania w ciągu 5 minut, łatwego do odczytania, wiarygodnego wyniku.

Jest wyjątkowo prosty i szybki do wykonania. Nie wymaga zbierania moczu.

AMIL test ciążowy strumieniowy może być wykonany tak wcześnie jak to tylko możliwe, a więc od 6 dnia od momentu spodziewanego zapłodnienia. Jednak dla uzyskania ponad 99% pewności zaleca się wykonanie testu w dniu spodziewanej miesiączki.


Budowa testu strumieniowego

Wykonanie testu

Przeprowadzenie testu strumieniowego

UWAGA: Jeżeli wolisz, możesz zebrać mocz do suchego, czystego pojemnika, a następnie zanurzyć końcówkę absorbującą testu w próbce moczu na co najmniej 10 sekund i dalej postępować jak opisano w punktach 4,5,6.


Interpretacja wyników

wynik pozytywny

Wynik pozytywny:

Pojawienie się dwóch czerwonych linii w okienku wyniku - jedna w obszarze kontrolnym (C), druga w obszarze testowym (T) - oznacza ciążę.

UWAGA: Nawet jeśli linia w obszarze testowym (T) jest jaśniejsza od linii w obszarze kontrolnym (C) wynik jest pozytywny.

wynik negatywny

Wynik negatywny:

Pojawienie się jednej czerwonej linii w obszarze kontrolnym (C), przy braku linii w obszarze testowym (T), oznacza brak ciąży.

błędny wynik

Błędny wynik:

Jeżeli w okienku wyniku nie pojawi się żadna barwna linia lub pojawi się tylko jedna linia w obszarze testowym (T), przy braku linii w obszarze kontrolnym (C) - wynik jest nieprawidłowy. Należy ponownie wykonać test wykorzystując nowe opakowanie.

Naczęściej zadawane pytania

1. Jak działa test ciążowy AMIL?

Test ciążowy AMIL wykrywa ludzką gonadotropinę kosmówkową (hCG), która jest produkowana przez organizm kobiety w czasie ciąży i pojawia się w moczu około tygodnia po zapłodnieniu.

2. Kiedy najwcześniej mogę wykonać test ciążowy AMIL?

Test ciążowy AMIL możesz wykonać tak wcześnie jak to tylko możliwe, a więc od 6 dnia po spodziewanym zapłodnieniu, jednak dla uzyskania 99% wiarygodności zaleca się wykonanie testu w dniu spodziewanej miesiączki.

3. Czy muszę przeprowadzić test wykorzystując pierwszy poranny mocz?

Test ciążowy AMIL możesz wykonać o każdej porze dnia, jednak twój pierwszy poranny mocz jest najbardziej skoncentrowany i zawiera największą ilość hormonu hCG.

4. Jak wiarygodny jest test ciążowy AMIL?

Na podstawie przeprowadzonych badań klinicznych i laboratoryjnych stwierdzono, że wiarygodność testu ciążowego AMIL wynosi 99%. Warunkiem uzyskania pewnego wyniku jest prawidłowe przeprowadzenie testu.

5. Jakie czynniki mogą mieć wpływ na wynik testu?

- Specjalistyczne leki zawierające hCG zwykle podawane w zastrzykach mogą dać fałszywie pozytywny wynik (należy odczekać przynajmniej 14 dni od przyjęcia zastrzyku, aż hormon zostanie wydalony z organizmu),

- naturalne lub sztuczne poronienie, poród - hCG utrzymuje się jakiś czas w moczu (nawet do kilku tygodni można uzyskać fałszywie pozytywny wynik) należy odczekać i dopiero można wykonać test,

- przyjmowanie dużej ilości płynów przed wykonaniem testu powoduje rozcieńczenie moczu (test może nie wykryć hCG – fałszywie negatywny wynik).

Na wynik testu nie wpływają:

  • antybiotyki,
  • alkohol,
  • doustne środki antykoncepcyjne,
  • środki przeciwbólowe,
  • terapia hormonalna niezawierająca hCG.

6. Co powinnam zrobić jeśli otrzymany wynik wskazuje, że jestem w ciąży?

Powinnaś niezwłocznie skonsultować się z lekarzem w celu potwierdzenia, że jesteś w ciąży. Test ciążowy AMIL wykrywa tylko obecność hCG w moczu, na podstawie testu nie można stwierdzić czy ciąża rozwija się prawidłowo.

7. Czy pozytywny wynik może oznaczać coś innego niż normalną ciążę?

W pewnych stanach patologicznych poziom hCG w moczu może być podwyższony, np.: ciąża pozamaciczna, torbiele jajników, niektóre choroby nowotworowe.

8. Jak mogę stwierdzić, że test ciążowy AMIL został wykonany prawidłowo?

Jeśli w obszarze kontrolnym (C) pojawi się czerwona linia możesz być pewna, że test został przeprowadzony w prawidłowy sposób.

9. Co powinnam zrobić jeśli wynik pokazuje, że nie jestem w ciąży?

Wynik oznacza, że nie wykryto hormonu hCG w Twoim moczu i prawdopodobnie nie jesteś w ciąży. Jeśli miesiączka nie pojawiła się w ciągu 2-3 dni po spodziewanym terminie, powtórz test, wykorzystując nowe opakowanie. Jeżeli znów otrzymasz negatywny wynik powinnaś udać się do lekarza, aby ustalić przyczynę braku miesiączki.

10. Jaka jest czułość testu ciążowego AMIL?

Test ciążowy AMIL ma czułość 20mlU/ml.

11. Jak długo utrzymuje się wynik testu?

Wynik testu powinien być odczytany po 5 minutach, po upływie tego czasu test należy wyrzucić. Nie należy odczytywać wyniku po upływie 30 minut.